Remonty i wykończenia wnętrz. BM Kompleks – projekty, aranżacje i wystrój wnętrz. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto.

Adaptacja dwóch mieszkań na komfortowy dwupoziomowy apartament

 

Projekt obejmował połączenie dwóch oddzielnych małych mieszkań w jeden komfortowy, dwupoziomowy apartament o pow. ok. 60m2 .
Po wstępnych rozmowach z Inwestorem dotyczących jego wymagań i oczekiwań został sporządzony przedmiar i na jego podstawie wykonaliśmy inwentaryzację stanu istniejącego.

W trakcie kolejnych spotkań i rozmów przedstawiliśmy naszemu klientowi wstępną koncepcję przebudowy istniejących mieszkań. Przede wszystkim musieliśmy wygospodarować miejsce na klatkę schodową oraz zaprojektować dość nietypowe schody. Bardzo ważne było usytuowanie łazienki i kuchni w tym pomimo dwóch poziomów niewielkim mieszkaniu. Oprócz funkcjonalności bardzo istotne było rozmieszczenie pionów kanalizacyjnych oraz wodnych. Podczas projektowania staraliśmy się wykorzystać w miarę możliwości istniejące ściany, gdyż w tym budynku każde wyburzenie wymagało dodatkowych rozwiązań konstrukcyjnych. Stąd też tego typu przeróbki ograniczyliśmy do minimum zachowując jednocześnie jak najlepszą funkcjonalność.

Po dopracowaniu wszystkich szczegółów ogólnej koncepcji nasza firma wykonała szczegółowy projekt wykonawczy z uwzględnieniem zgodności poszczególnych instalacji i pełnej funkcjonalności projektowanego mieszkania.

Na podstawie zatwierdzonych rozwiązań wykonaliśmy niezbędną dokumentację wykonawczą i na jej podstawie nasza firma przystąpiła do wykonywania prac remontowo-wykończeniowych. Oprócz prac murarsko-tynkarskich i konstrukcyjnych wykonaliśmy wszystkie nowe tynki gipsowe. Wymienione zostały drzwi zewnętrzne oraz podłogi z rozmieszczeniem w dolnej części ogrzewania podłogowego. Wykonane zostały całkowicie nowe instalacje wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne , TV i teleinformatyczne. Projektowane ścianki, zabudowy i sufity podwieszone wykonane zostały w technologii gipsowo-kartonowej.

 

W trakcie trwania prac rozbiórkowo-demontażowych, murarskich i instalacyjnych powstał szczegółowy projekt wykonawczy łazienki.

Do tak przygotowanego projektu został wykonany projekt aranżacji wnętrz, który zaprezentowaliśmy naszemu Inwestorowi w formie wizualizacji .

Równocześnie nasza firma już wykonywała wszystkie prace budowlane i instalacyjne. Powstały w tym czasie zgodnie z projektem ścianki działowe, zabudowy i sufity w technologii gipsowo-kartonowej.

Przy pracach wykończeniowych mieszkanie zostało w całości szpachlowane i malowane oraz kompleksowo wykończyliśmy łazienkę , podłogi i drzwi wewnętrzne. Ostatnim etapem było wykonanie i montaż schodów oraz ostateczne wykończenia. Mieszkanie zostało oddane w czystości z możliwością natychmiastowego zamieszkania czyli wykończone pod tzw. klucz.

Czystość i porządek po zakończeniu prac – można od zaraz cieszyć się wymarzonym domem.

Zobacz pozostałe projekty

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

 

Powrót do poprzedniej strony

Wszelkie prawa do wszystkich materiałów i zdjęć umieszczonych na tej stronie ZASTRZEŻONE -  żaden fragment tej strony nie może być reprodukowany, przechowywany w systemach odzyskiwania ani przekazywany w sposób elektroniczny lub mechaniczny w postaci odbitki kserograficznej, nagrania czy jakiejkolwiek innej formie, bez wcześniejszego  uzyskania pisemnej zgody firmy BM KOMPLEKS.
Dz. Ust. Nr 24 poz. 83 z dn. 4 02 1994 r.
PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE