Remonty i wykończenia wnętrz. BM Kompleks – projekty, aranżacje i wystrój wnętrz. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto.

Wielobranżowy projekt budowlany przebudowy salonu kosmetycznego i aranżacja wnętrz

 

 

Na zlecenie firmy KAMELIA w Gdańsku wykonaliśmy wielobranżowy projekt budowlany oraz projekt aranżacji wnętrz na adaptację pomieszczeń trzykondygnacyjnego budynku dla samodzielnie działających firm:
Salonu kosmetycznego – poziom dolny
Biuro Rachunkowe – poziom środkowy
Pomieszczenia użytkowe – poddasze
Przed przystąpieniem do prac budynek był wykorzystywany na podobną działalność, jednak sensowne i optymalne zagospodarowanie powierzchni i wydzielenie poszczególnych branż wymagało gruntownego przeprojektowania całego budynku, który był w dawno wyczekiwanym na remont stanie.

Przed przystąpieniem do opracowania projektu wykonana została inwentaryzacja istniejącego stanu oraz wystąpiliśmy do odpowiednich urzędów po wymagane wytyczne projektowe i pozwolenia.

Podczas rozmów z Inwestorami zostały uzgodnione ich wymagania oraz oczekiwania. Na tej podstawie przygotowana została wstępna koncepcja. Projekt zakładał całkowitą zmianę dotychczasowej funkcjonalności łącznie z wytyczeniem klatki schodowej tak, aby zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi i przeciwpożarowymi powstały niezbędne ciągi komunikacyjne. Bardzo ważne było wykorzystanie każdego metra kwadratowego, stąd wiele dodatkowych zmian łącznie z wymianą pionów kanalizacyjnych etc.

Po wszystkich niezbędnych uzgodnieniach i konsultacjach z rzeczoznawcami oraz Inwestorem został przygotowany kompletny projekt budowlany.  Zakres opracowania obejmował:

  • Architektoniczna inwentaryzacja stanu istniejącego,
  • Architektura – zmiany budowlane,
  • Technologia funkcjonowania gabinetu kosmetyki ciała,
  • Konstrukcja – orzeczenie o możliwości zmian konstrukcyjnych i projekt poszczególnych elementów,
  • Oświetlenie ewakuacyjne w kubaturze klatki schodowej,
  • Ekspertyza techniczna dotycząca przebudowy i zmiany sposobu użytkowania lokalu usługowego w    istniejącej zabudowie,
  • Uzgodnienia : rzeczoznawca do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, rzeczoznawcy do spraw higieniczno-sanitarnych, rzeczoznawcy  do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy, opinia  Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. 

Została też wykonana kompletna dokumentacja wykonawcza

Pełna dokumentacja wraz z niezbędnymi załącznikami została złożona do Urzędu Miasta z wnioskiem o pozwolenie na budowę.
Po jego uzyskaniu nasza firma wykonała projekt aranżacji wnętrz na podstawie projektu budowlanego, co zostało przedstawione do akceptacji naszym klientom w formie wizualizacji. Na tym etapie zostały wykonane również niezbędne projekty instalacji elektrycznych, alarmowych, teleinformatycznych i wodno-kanalizacyjnych oraz centralnego ogrzewania.

Po dopracowaniu wszystkich szczegółów nasi pracownicy przystąpili do prac budowlanych. Prace obejmowały kompleksową adaptację począwszy od wyburzenia ścian i fragmentów stropów oraz zmian konstrukcyjnych. Zmiana usytuowania klatki schodowej wymagała dodatkowych konstrukcyjnych zmian zgodnie z przygotowaną dokumentacją.

W całym budynku została wykonana nowa instalacja CO z zastosowaniem ogrzewania podłogowego na całym poziomie dolnym i części pietra oraz grzejników na pozostałych poziomach. Wykorzystano w tym celu sterowanie w jednym rozdzielaczu CO umiejscowionym przy piecu. Zgodnie z zaleceniami opinii kominiarskiej piec CO został umiejscowiony w innym niż dotychczas miejscu co było związane z wykonaniem nowej instalacji gazowej. Zamontowano też nowe piony wodno-kanalizacyjne do projektowanych sanitariatów.

Zgodnie z projektem wykonano wszystkie niezbędne ściany działowe oraz sufity i zabudowy w technologii gipsowo-kartonowej oraz nowe instalacje elektryczne, alarmowe i teleinformatyczne. Rozprowadzono nowe instalacje wodno – kanalizacyjne oraz wykończono wszystkie wymagane przez SANEPID i zaprojektowane sanitariaty oraz umywalki, zlewozmywaki etc.

W końcowym etapie realizacji zostały wykończone wszystkie pomieszczenia salonu kosmetycznego, biura rachunkowego oraz klatka schodowa, sanitariaty i pomieszczenia użytkowe oraz magazynowe. Dopracowanie najdrobniejszych szczegółów, staranność i rzetelne wykonawstwo dało końcowy efekt zadowolenia klienta oraz naszą satysfakcję. Po zakończeniu wszystkich prac doprowadziliśmy do uzyskania wymaganych odbiorów technicznych i budowlanych. Oczywiście cała procedura zarówno projektowa, wykonawcza oraz odbiorcza przebiegła przy minimalnym zaangażowaniu Inwestora, co oznacza iż wszystko co możliwe zostało załatwione i doprowadzone do końca przez nasze biuro.

Czystość i porządek po zakończeniu prac – można od zaraz cieszyć się wymarzonym domem.

Zobacz pozostałe projekty

 

Powrót do poprzedniej strony

Wszelkie prawa do wszystkich materiałów i zdjęć umieszczonych na tej stronie ZASTRZEŻONE -  żaden fragment tej strony nie może być reprodukowany, przechowywany w systemach odzyskiwania ani przekazywany w sposób elektroniczny lub mechaniczny w postaci odbitki kserograficznej, nagrania czy jakiejkolwiek innej formie, bez wcześniejszego  uzyskania pisemnej zgody firmy BM KOMPLEKS.
Dz. Ust. Nr 24 poz. 83 z dn. 4 02 1994 r.
PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE