Remonty i wykończenia wnętrz. BM Kompleks – projekty, aranżacje i wystrój wnętrz. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto.

Aranżacja i projekt mieszkania dwupoziomowego

 

Projekt obejmował aranżację mieszkania dwupoziomowego o pow. 75m2 w stanie developerskim. Wg wytycznych Inwestora należało przeprojektować układ funkcjonalny poziomu dolnego (co wiązało się z wyburzeniem części ścian), zaadaptować pomieszczenia poddasza na sypialnie oraz doprojektować WC na poziomie górnym. Zmieniony został też system ogrzewania (na poziomie dolnym grzejniki zostały zastąpione ogrzewaniem podłogowym). 
Warto zaznaczyć iż Inwestor przebywał za granicą i jedyny kontakt jaki istniał był drogą mailową.
Większość decyzji zarówno dotyczących rozwiązań projektowych jak też związanych z wyborem materiałów musieliśmy podejmować sami. W związku z tym pełne zadowolenie ze strony klienta daje nam jeszcze większą satysfakcję.

Jak w przypadku każdego projektu w pierwszym etapie przygotowaliśmy wstępną koncepcję przedstawiającą ogólny zarys układu funkcjonalnego. Dzięki wyburzeniu pewnych fragmentów ścian, przesunięciu otworów drzwiowych można było wygospodarować znaczną część parteru na duży salon a aneksem kuchennym i jadalnią.

W pozostałej części poziomu dolnego powstały dwa niezależne pokoje, z których jeden został przeznaczony na pokój gościnny, a drugi na gabinet.

Na poddaszu wygospodarowaliśmy miejsce na WC oraz dwie garderoby i dużą sypialnie.

Po akceptacji ze strony klienta i skorygowaniu pewnych rozwiązań zostały zaprojektowane bardziej szczegółowe detale odnośnie aneksu kuchennego z jadalnią. Na tym etapie powstał projekt zabudowy kuchennej z wyspą.

W końcowym etapie powstał projekt łazienki. Na życzenie klienta zaproponowaliśmy prysznic bez brodzika oraz dwie umywalki na wspólnym blacie i oczywiście WC. Wszystkie możliwe wolne miejsca zostały zagospodarowane przez szafki łazienkowe, łącznie z zabudową pralki.

Po wszystkich uzgodnieniach z Inwestorem i ewentualnych zmianach przystąpiliśmy do wykonania rysunków wykonawczych (tzw. projekt wykonawczy), który dla naszych pracowników był już zielonym światłem przystąpienia do prac. Równocześnie kompletowane były materiały wykończeniowe (zamówienia płytek, armatury, podłóg, dobór farb i tapet itp.).

Na poziomie dolnym zostały częściowo usunięte istniejące i domurowane nowe ściany działowe, tak aby dostosować układ pomieszczeń do projektu. Na całości tego poziomu zainstalowano ogrzewanie podłogowe. Powstało wiele dodatkowych zabudów i sufitów wraz z oświetleniem. W tym celu została przebudowana w znacznym stopniu instalacje elektryczna. Niezbędne też były gruntowne przeróbki instalacji wodno kanalizacyjnej (dodatkowa łazienka na górze, wyspa mebli kuchennych).

Aranżacja łazienki obejmowała przeprojektowanie instalacji wodno-kanalizacyjnych w sposób, aby na nie zbyt wielkiej powierzchni ok. 4m2 zmieścić dużą kabinę prysznicową i blat z dwoma umywalkami. Zastosowano system prysznica bez brodzikowy co dodatkowo wymagało przeróbek istniejącego pionu kanalizacyjnego. Zamontowana bateria podtynkowa została ukryta w dobudowanej ściance z dodatkowymi półkami zgranymi z zabudową WC.

Podczas prac wykończeniowych równocześnie z montażem oświetlenia zostały zamontowane meble zabudowy kuchennej wraz z osprzętem. W wyspie zamontowano płytę elektryczną i zlewozmywak. W wysokiej zabudowie umiejscowiono lodówkę, zmywarkę oraz piekarnik, kuchnię mikrofalową i wbudowany ekspres do kawy.

Równocześnie na poziomie górnym została wykonana łazienka co związane było z doprowadzeniem instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz wykończona po przeróbkach ścian i sufitów sypialnia wraz z dwoma garderobami.

Ostatecznym etapem wykończenia mieszkania oprócz dopracowania wszystkich detali i najdrobniejszych wykończeń było wykonanie i zamontowanie wszelkich szaf do zabudowy i kompletnego wyposażenia zaprojektowanych garderób oraz drzwi. Dopieszczono wszystkie detale tak aby osiągnąć planowany efekt końcowy.

Czystość i porządek po zakończeniu prac – można od zaraz cieszyć się wymarzonym domem.

Zobacz pozostałe projekty

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

 

Powrót do poprzedniej strony

Wszelkie prawa do wszystkich materiałów i zdjęć umieszczonych na tej stronie ZASTRZEŻONE -  żaden fragment tej strony nie może być reprodukowany, przechowywany w systemach odzyskiwania ani przekazywany w sposób elektroniczny lub mechaniczny w postaci odbitki kserograficznej, nagrania czy jakiejkolwiek innej formie, bez wcześniejszego  uzyskania pisemnej zgody firmy BM KOMPLEKS.
Dz. Ust. Nr 24 poz. 83 z dn. 4 02 1994 r.
PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE