Remonty i wykończenia wnętrz. BM Kompleks – projekty, aranżacje i wystrój wnętrz. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto.

Remont - krok po kroku. Kapitalny remont i przebudowa mieszkania


 

Poniżej przedstawiamy Państwu wybrane nasze realizacje obrazujące szczegółowo przebieg prac remontowo-adaptacyjnych. W poniżej przedstawionych opisach chcemy pokazać krok po kroku realizację poszczególnych przedsięwzięć. Można zobaczyć każdy etap inwestycji począwszy od stanu początkowego do końcowego efektu poprzez wszystkie niezbędne prace pośrednie. Tutaj nasza firma BM KOMPLEKS chce zaprezentować ile czasami potrzeba wykonać różnych nie rzadko skomplikowanych prac aby uzyskać wymarzone mieszkanie, strych itp.

 

Na tej stronie pokazujemy przykładową realizację remontu mieszkania w pełnym zakresie wykonaną przez naszą firmę we wrześniu 2009 roku.

Remont obejmuje całkowitą zmianę aranżacji wnętrz i funkcjonalności co wiąże się z wyburzeniem istniejących ścian, demontażem posadzek i istniejących instalacji.

 

Po zakończeniu prać rozbiórkowo-wyburzeniowych w pierwszej kolejności następuje wymiana okien i drzwi oraz obróbka z zewnątrz łącznie z montażem nowych parapetów. Warto dodać, iż obmiar i zamówienie stolarki następuje z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym.

 

Kolejny etap ma na celu przygotowanie do wykonania instalacji sanitarnych, CO i elektrycznych a to jest związane z wytyczeniem układu ścian oraz z przygotowaniem konstrukcji ścianek działowych oraz sufitów podwieszanych w technologii gipsowo-kartonowej z wykorzystaniem systemowych rozwiązań.

 

Część płyt gipsowo-kartonowych zostaje równocześnie zapinanych do powstających rusztów a na pozostałych ścianach murowanych wykonywane są suche tynki.

 

W tak przygotowanych pomieszczeniach wykonywane są instalacje wodno – kanalizacyjne i elektryczne według wcześniej przygotowanego projektu.

 

Na tym etapie wykonywane są również instalacje centralnego ogrzewania. Montowany jest piec i rozdzielacz CO, doprowadzenia wodne do grzejników oraz instalacje ogrzewania podłogowego.

 

Przed zalaniem podłóg następuje sprawdzenie wszystkich instalacji oraz montowane są sanitariaty do zabudowy WC i bidetu.

 

Po zakończeniu prac instalacyjnych nadchodzi czas na wstępne wykończenia ścian i sufitów związane z wykonywaniem przewidzianej zabudowy kartonowo – gipsowej oraz szpachlowaniem i gruntowaniem.
W celu uzyskania jak najlepszej jakości całość malowana jest w kolorze białym agregatem hydrodynamicznym.

 

Kolejny etap prac to układanie płytek ściennych i terakoty.

 

Nadszedł czas na wykończenia ścian, sufitów oraz podłóg.

Powierzchnie ścian malowane są farbami w kolorze dobieranymi do aranżacji mebli, podłóg oraz indywidualnego gustu klienta. Wykańczane są podłogi z płytek oraz cokoły. Na tym etapie końcowym układane są również podłogi z paneli, wykładziny i wykończenia listew przypodłogowych oraz montowany jest osprzęt elektryczny i drzwi wewnętrzne.

 

Ostatnim etapem jest kompleksowe wykończenie łazienki.

 

Na zakończenie prac tuż przed odbiorem następuje sprawdzenie poprawności działania wszystkich instalacji oraz jakości wszystkich wykonanych prac. W przypadku wykrycia jakichkolwiek niedoróbek usuwane są wszelkie usterki i wykonywane niezbędne poprawki.

Po takim wewnętrznym odbiorze montowane są meble kuchenne i niezbędny osprzęt oraz szafy do zabudowy itp.

 

Remont został wykonany w Gdańsku w dniach 3.IX – 5.X 2009 roku.

 

 

Czystość i porządek – można od razu cieszyć się wymarzonym domem lub mieszkaniem.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

 

Powrót do poprzedniej strony

Wszelkie prawa do wszystkich materiałów i zdjęć umieszczonych na tej stronie ZASTRZEŻONE -  żaden fragment tej strony nie może być reprodukowany, przechowywany w systemach odzyskiwania ani przekazywany w sposób elektroniczny lub mechaniczny w postaci odbitki kserograficznej, nagrania czy jakiejkolwiek innej formie, bez wcześniejszego  uzyskania pisemnej zgody firmy BM KOMPLEKS.
Dz. Ust. Nr 24 poz. 83 z dn. 4 02 1994 r.
PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE